Králíček Toby, pes Birk a lesní hrad

Druhá knížka ze série pohádek o králíčkovi Tobym

to je další díl, ve kterém malý králíček a jeho kamarádi prožívají nová dobrodružství i spoustu veselých příhod.
Pokud chcete vědět, jak si Toby s Birkem, Lindou i Láďou, poradí s věčně ubrečeným malým Leoškem, zlou zmijí Saskií, protivným tchořem Řehořem a také s osvobozením zakletého Adriána, pak si nenechte ujít na podzim tohoto roku vydání nové knihy, která už čeká jen na obrázky Lenky Šedivé.
Dozvíte se v ní, proč je Zakouze začarovaná, že les je plný skřítků, nebo jak funguje lesní telefon. Ke zlomení kletby rytíře a jeho ztracené Aničky musí totiž spojit své síly celá kouzelná země.


Ukázka

Toby ani Birk nepostřehli, jak pomalu houstne tma. Přicházeli k dřevěnému stavení, před kterým stál nehnutě Adrián a strašidelně se mu leskly oči. Postupovali proto dál velice opatrně. Teprve zblízka vše pochopili. Jejich přítel už totiž zase zkameněl. Ty zářivé kulaté oči patřily sovičce, která usedla na tvrdou hlavu rytíře.

Rozhlížela se, jestli nezahlédne něco k snědku, proto na příchozí nevrle houkla: „Co mi tu plašíte brouky a myši!“

„Promiň, sovo, přišli jsme navštívit našeho přítele. Ta socha je rytíř Adrián, ty mu totiž sedíš na hlavě,“ vysvětloval Birk.

„Nejsem sova, ale sýček, zvaný kulich. Vy dva vůbec nepatříte mezi noční tvory, takže mazejte do svých pelíšků!“

„Vždyť už jdeme,“ prohodil Toby, kterého opravdu začala zmáhat únava. Cestou přemýšlel, jaké to musí být hrozné, takhle zkamenět. „Chudák Adrián,“ řekl králíček soucitným hlasem.

„Souhlasím s tebou,“ pokýval hlavou pes Birk. „Rytíř, a má na hlavě místo přilby kulicha!“

  • Vyjde 14.11.2019
  • ilustrace Lenka Šedivá

Koupit


Recenze, Ohlasy:

Kniha Králíček Toby a liška Pampe - krásná kniha pro předškolní děti a začínající čtenáře.
Upoutá Vás zajímavý text a krásné ilustrace Lenky Šedivé. V MŠ jsem knihu přečetla dětem během týdne. Děti se vždy nemohly dočkat pokračování.
Vřele doporučuji

Ivana Abrhámová
Zámecká 839
26801 Hořovice


Kniha pro děti je nápadná krásnou pevnou vazbou a přitažlivou grafikou. Vyprávění v jednotlivých kapitolách se stává příjemným čtením pro děti i dospělé. Obsah knihy nikoho neurazí a pozitivně naladí dětskou duši. Grafika a obrázky v knize (Mgr. et Mgr. Lenka Šedivá) se harmonicky hodí k jednotlivým kapitolám knihy. Autorka textu Jana Brnušáková dostatečně osvědčila znalost dětské psychiky a její potřeby v současném přetechnizovaném světě.

Knihu doporučuji jako dárek dětem k četbě a také k procvičování četby (nahlas) dětí mladšího školního věku. Rodiče si mohou vážit této knihy, protože nezprostředkovává to, co některé nové knihy pro děti nabízejí, t.j. neexistující vesmírné bytosti, neslušná výraziva a diskutabilní výchovné konsekvence.

Recenzent: Prof. Dr. Josef Dolista, Ph.D.
Pracoviště: 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze
Datum: 13.8.2018


Související

Králíček Toby a liska Pampe

První díl Králíčka Tobyho a jeho dobrodružství.