Pohádky

Devět původních a neznámých pohádek

Devět původních a neznámých pohádek, ve kterých láska a odvaha vítězí nad zlem, ať už pochází od lidí nebo temných sil. Najdete v nich kouzla, čáry a záhadné bytosti, ale svoji cestu za štěstím si jejich hrdinové musí vydobýt vlastní odvahou, moudrostí i vírou, že láska překoná i to největší zlo. Uspěje rytíř, který chce obejít slib daný králi i záhadnému mágovi? Jaká tajemství skrývají staré hrady a zámky? Kam vedou dávno zapomenuté podzemní chodby? Dokáže sirotek své zvláštní schopnosti, které objeví během zákeřného útoku, využít správně a ve prospěch druhých?


Ukázka

Přednosti staršího bratra v Bohdanovi kypěly a narůstaly do zrůdných plánů. Blížily se Vánoce a tím i Bystríkovy šestnácté narozeniny. Bohdan věděl, že matka koupila oslavenci nový oblek, aby se mohl ve svátečním ukázat ve vsi. Tohle už závistivý mladík nedokázal překonat. Využil toho, že bratr vždy po práci chodí před setměním na procházku podél náhonu a potom ještě kousek cesty kolem řeky. Tento rok zatím neudeřily žádné mrazy, proto si voda v korytě stále vesele bublala.

Večer stál Bystrík u břehu, kde zamyšleně pozoroval, jak rybky čile plavou v tůňce. Ještě neulehly ke dnu, aby na blátivých poduškách přečkaly ve spánku tuhou zimu.

Náhle dostal do zátylku ránu tvrdým předmětem. Zavrávoral a hned nato ho čísi ruka hrubě strčila do vody, takže klesl mezi vyplašené ryby...

  • vydáno
  • ISBN 978-80-7666-090-8
  • ilustrace
  • Stran:
  • Doporučená cena: 290 Kč

Koupit


Recenze, Ohlasy:


Související