Kráovna a zlatý rytíř

Druhý díl trilogie královen

Bet je již dospělá a Královna Luna má pro ni připraveny mnohem těžší úkoly. Čeká ji nejen souboj se silnými protivníky, ale bude si muset poradit i s černou magií. Při dlouhém putování ji nemine ani řešení složitých, citových vztahů. Také bratr Rian i velitel vojska Nial si musí vydobýt své místo na slunci.
V druhém díle fantasy, navazujícím na Královnu ze Železné hory, prožívají hrdinové příběhu další dobrodružství na cestách a dokonce i ve známých místech, kde by nepřítele nikdy nečekali. Stejně překvapivě vytváří osud nová přátelství i lásky, ovšem zároveň i s těžkými zkouškami.
Bet touží po údělu rytíře a strážce obchodních karavan. Přežije ale všechny nástrahy při rozuzlení dávného, temného příběhu a splní se její přání, nebo vše dopadne úplně jinak?


Ukázka

OŠIDNÁ KRÁSA

Velitel náhle zatoužil po chvilce samoty. Potřeboval urovnat myšlenky v hlavě. Zadumán neslyšel dva tichošlápky, kteří ho tajně sledovali, ani nezahlédl odlesk zlaté košile, jež právě varovala majitelku. Bet s uspokojením shledala, že tahle věc přestane být nepříjemná, jakmile teplo drátěné ochrany sama zaznamená a začne jednat. Ostražitě hlídala muže před sebou. Jak napínala všechny smysly, aby mohla včas zasáhnout, zachytila jeho myšlenky:

Nial podlehl vzpomínkám na mladičkou Suli. Hostinský nebyl ani její muž, natož otec. Jen pobočník, který měl osiřelé dívce zajistit věno a ženicha. Suli novému ctiteli svěřila své trápení: „Od dětství v jeho domě sloužím a když chci vědět, co mi dá do výbavy, jen se vykrucuje. Dávno jsem chtěla z krčmy odejít, kdo by si ale vzal chudou nevěstu?“

Bet v onom hostinském dobře poznala dřívějšího „dobrodince“, který měl ji samotnou ohlídat, aby neutekla s odměnou. Dostala tenkrát příkaz zůstat v Písečném městě, ale proklouzla tomu ničemovi. Ten si teď v roli „ochránce“ osamoceného děvčete užívá vlastní lenosti. Zato schovanku Suli nutí od rána do večera pracovat. Bet právě vycítila, jak velitel zvažuje správnost náhlého vzplanutí. Jako rytíř by na hospodského dohlédl, aby ho přinutil vyplatit věno. Vzápětí přepadla Niala pochybnost, jestli Suli není ochotná odejít s kýmkoliv, jen aby se vymanila z otrocké práce. „Pokud si ji přivedu do Královského města, sotva mě Brenda povýší na generála. Možná by mi pak zbyl jen úděl vojáka a doma hašteřivá žena.“

Jak se tak Nial nimral v nevyřešeném vztahu, došel k potoku. O dvou postavách, ukrytých v nedalekém křoví, neměl ani tušení. Když nabíral vodu, vůbec nezaznamenal, že má ještě další společnost. Na druhém břehu stála okouzlující černovlasá dívka. Před její krásou by nepochybně pobledla i mladičká Suli. Dlouhé, vlnité vlasy splývaly přízraku až do pasu. Šaty spíše zdůrazňovaly půvaby, než aby zakrývaly tělo. Sladký, vábivý hlas přiměl muže zapomenout na svět okolo: „Snad by mladý rytíř nepil vodu? Nedaleko odsud mám statek. Pohostím tě dobrým jídlem i vínem. Splním ti vše, co si budeš přát. Pojď za mnou!“ vztáhla k němu alabastrově bílou ruku. Očarovaný muž se chystal přeskočit potůček vstříc neodolatelnému zjevu.

Než tak učinil, neznámá síla jej strhla dozadu. Jen dopadl tvrdě na záda, na hruď mu zaklekl Fintan. Teprve teď si všiml jeho žlutých špičáků. Dokonce měl pocit, že zaslechl zavrčení. Vedle něj stála Bet, v ruce šíp se zlatým hrotem. Než vyskočil, aby mohl ztrestat tuhle opovážlivost, ztuhl hrůzou. Už viděl, proč Zlatý rytíř míří na neznámou. Místo krásky stála na druhém břehu ohavná striga s černou kůží.

Hnědé oči jí zrudly zlostí. Zkřivená ústa ukázala zuby, za které by se nemusel stydět žádný vlk. Ohavný přízrak zaskřehotal a z korun stromu k němu slétl stejně odporný sluha. Obří netvor, vzdáleně podobný netopýru, nastavil své paní záda, poté obě bludy zmizely v šeru lesa.

Fintan pustil Niala, který už stejně přestal klást odpor. Vyděšený muž pomalu vstal a zíral na dívku, vracející šíp do toulce. V očích měl otázku: „Je to přeci jen pravda?“

Zlatý rytíř přikývnutím potvrdil muži pravdivost nebezpečného zážitku: „Pojď zpátky k mužům. Ragu dnes už určitě neuvidíme, zato můžeme očekávat její pomocníky. Musíme se na ně připravit. Cestou ti povím příběh Ragnuly.“

...

  • vydáno 2017
  • ISBN 978-80-88088-77-6
  • Stran: 220
  • Doporučená cena: 250 Kč

Koupit


Recenze, Ohlasy:


Související

Královna ze železné hory

První díl trilogie královny

Soumrak královen

Třetí díl trilogie královny